Kindergarten Male Division
Champions, Mini Bulldogs 2; 2nd Place, Up and Coming; Comeback Champs Screaming Eagles


Kindergarten and 1st Grade Female Division
Champions, The Blackfeet Girls; Rim Jammers; Comeback Champs, Wonder Girls


1st Grade Male Division
Champions, Belt Warriors; 2nd Place, Glacier Ballers Comeback Champs, Screaming Eagles


2nd Grade Male A Division
Champions, Titans; 2nd Place, T-Birds; Comeback Champs, Cree Stars


2nd Grade Male B Division
Champions, Nets White; 2nd Place, Hot Shots; Comeback Champs, Ankle Breakers


2nd Grade Female Division
Champions, Longhorns; 2nd Place, Rim Jammers; Comeback Champs, Little Lady Herd


3rd Grade Male Division
Champions, Cap City; 2nd Place, NW Energy Thunder; Comeback Champs, Pikuni Hoops


3rd Grade Female Division
Champions, Golden Lady Huskies; 2nd Place, Rocky Boy; Comeback Champs, White Lady HotShots


4th Grade Male A Division
Champions, Lil Longhorns; 2nd Place, Capital City Ballers M; Comeback Champs, Ballers


4th Grade Male B Division
Champions, Capital City Ballers W; 2nd Place, Wild; Comeback Champs


4th Grade Female Division
Champions, 406 Dream 2; 2nd place, lil Panthers; Comeback Champs, Pikuni Divas


5th Grade Male A Division
Champions, Helena Heros; 2nd Place, Spartans; Comeback Champs, Los Jefes


5th Grade Male B Division
Champions, 406 Fusion; 2nd place, Fast Breakers; Comeback Champs, Hustle n huskies


5th Grade Female Division
Champions, G.O. Hoops 2; 2nd Place, ZooTown Dynamite; Comeback Champs, Pikuni Shootouts


6th Grade Male A Division
Champions, Wolves; 2nd Place, Quake; Comeback Champs, Pukuni Elite


6th Grade Male B Division
Champions, Hoops 3; 2nd Place, Belt Huskies; Comeback Champs, Fort Benton Ballers


6th Grade Male C Division
Champions, Iron Horse; 2nd Place, Hoops 4; Comeback Champs, Big Sandy Pioneers


6th Grade Female Division
Champions, Superior Crushers; 2nd Place, Basket Ballerz; Comeback Champs, lady Hoopsterz


7th Grade Male A Division
Champions, Box City Bears; 2nd Place, And 1 Warriors; Comeback Champs, GF Rams


7th Grade Male B Division
Champions, Wyatt the Brave; 2nd Place, Cagers; Comeback Champs, Panthers


7th Grade Female A Division
Champions, Tropics ;2nd Place, Native express; Comeback Champs, Havre Heat


7th Grade Female B Division
Champions, Panthers; 2nd Place, Shooting Stars; Comeback Champs, Lady Mountaineers


8th Grade Male A Division
Champions, Hi-Line Outlaws; 2nd Place, Ballstars; Comeback Champs, Two Talls and a Small


8th Grade Male B Division
Champions, Lottery Picks; 2nd Place, Showtime; Comeback Champs, Hi-Line Warriors


8th Grade Female A Division
Champions, Trio of Trouble; 2nd Place, Silky Splashers; Comeback Champs, NMS Ballers


8th Grade Female B Division
Champions, GF Thunder; 2nd Place, Lady War Hoops 2; Comeback Champs


9th & 10th Grade Male A Division
Champions, Blackfeet Resistance; 2ndPlace, Jam Fam; Comeback Champs, BDB


9th & 10th Grade Male B Division
Champions, Goonies; 2nd Place, Shakers; Comeback Champs, Diamond Backs


9th & 10th Grade Female Division
Champions, Piikuni Nation; 2nd Place, Sauc3; Comeback Champs, N8V Ballers


11th & 12th Grade Male Division
Champions, 3 Champs and 1 Chump; 2nd Place, Livermore Chiefs; Comeback Champs, Big Ballers


11th & 12th Grade Female Division
Champions, 3 Blind Mice; 2nd Place, Slam Wow; Comeback Champs, Rocky Boy Sr’s


Regular Adult Male Division
Champions, Soup-a-Starz; 2nd Place, Venture Stone; Comeback Champs, SYCC


6’ 1” male adult A Division
Champions, T-Rat; 2nd Place, Poi Time; Comeback Champs, Railers


6’ 1” male adult B Division
Champions, No Love; 2nd Place, BZN; Comeback Champs


Co-ed Adult Division
Champions, Nitsitapii; 2nd Place, SACQ; Comeback Champs, G8 Athletic Young Squad


Play 4UR Cause Division
Champions, Dandelion Foundation; 2nd Place, University of Providence